Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Fabia III: O litr nižší spotřeba a další tajné informace

Tajné projekty

17.07.2014

Mělo to zůstat tajemstvím, ale nepodařilo se. Důvěryhodný zdroj vyzradil technické údaje nové Škody Fabia!

Nová Fabia bude dlouhá 3992 mm, široká 1732 mm a vysoká 1467 mm. Redakci Autohit.cz to prozradil dobře informovaný zdroj, který zná přesné specifikace příští generace.

Tyto rozměry znamenají výraznou změnu proporcí. Délka je menší o zanedbatelných 8 mm, ovšem karoserie se o 31 mm sníží a hlavně o 90 mm rozšíří! S tím by měla zmizet často kritizovaná disproporčnost Fabie II. Rozvor náprav se navíc protáhne o 5 mm na výsledných 2470 mm.

Psali jsme: Škoda Fabia III: Sexy design a jen tříválcové motory

Fabia III se dále pochlubí nečekaně nízkou hmotností. Základní model, tedy atmosférický tříválec 1,0 l MPI, bude vážit pouhých 980 kg! Snížení hmotnosti, společně s nasazením systému start-stop s rekuperací brzdné energie, použití nových hliníkových motorů a nasazením nových převodovek přispěje ke snížení spotřeby. Všechny verze budou o litr úspornější než srovnatelné specifikace odcházející generace při zachování, nebo dokonce zlepšení dynamiky.

Zavazadlový prostor pojme v daném segmentu nevídaných 330 litrů (mezigeneračně +15 l), po sklopení zadních sedadel se zvětší na 1150 l. Zajímavostí je, že těchto hodnot Škoda nedosáhla na úkor náhradního kola – pod podlahou bude plnohodnotná rezerva.

Psali jsme: Škoda Fabia III: Jaké vychytávky přinese?

Nová Fabia chce ale vedle praktických vlastností lákat také na individualizaci a stylový design. Uvnitř bude na výběr z mnoha různých barevných kombinací, zkrátka nepřijde ale ani exteriér: čtyři různé barvy střechy nebo až 17palcová kola mohou z Fabie III udělat vzhledově opravdu atraktivní auto. Navíc po vzoru Rapidu Spaceback dostane „krátká“ Fabia prosklenou střechu přes celou délku a šířku interiéru.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: