Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda zveřejnila první kresbu nové Fabie, zjistili jsme další podrobnosti

Tajné projekty

17.07.2014

Škoda překvapila. Podle původního plánu se měly první obrázky nové Fabie zveřejnit až během srpna. Mladoboleslavská automobilka ale nakonec odstartovala odhalování své letošní novinky už dnes.

První oficiální vyobrazení Fabie III je kresbou z designového oddělení Škody, která v mírně stylizované formě ukazuje finální podobu hatchbacku. Připojená tisková informace zdůrazňuje, že novinka bude o 3 cm nižší a o plných 9 cm širší než předchůdce. Dynamičtější design vsadí na prvky, které byly k vidění už letos na jaře na konceptu VisionC.

Psali jsme: Škoda Fabia III: Sexy design a jen tříválcové motory

Nám se podařilo zjistit další informace. Zdroj obeznámený se skutečnou podobou Fabie nám prozradil, že sériové provedení dostane výrazně větší přední světla, než naznačuje zveřejněná skica. Skutečná podoba bude zhruba na půli cesty mezi designem zobrazeným na oficiálním obrázku a skicou, kterou jsme na Autohit.cz poprvé zveřejnili v červnu. Přední světlomety navíc dostanou výrazné pásky LED pro denní svícení. Podle našich informací má Škoda připravena také zadní světla s diodami, při uvedení na trh se ale bude muset Fabia obejít bez nich.

Psali jsme: Škoda Fabia III: Jaké vychytávky přinese?

Náš zdroj, který viděl i přesné výkresy Fabie, nám navíc prozradil, že pětidveřový hatchback bude dlouhý 3992 mm (tedy o 8 mm kratší než Fabia II) a bude mít rozvor náprav 2470 mm (+5 mm). Zavazadlový prostor se pochlubí základním objemem 330 l (+15 l), což je jednoznačně největší objem v dané třídě. A to navzdory tomu, že pod podlahou se bude nacházet plnohodnotná rezerva.

Další exkluzivní informace o nové fabii přineseme již v pondělí 21. července.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: