Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Obluda je minulostí: Nissan ukončí výrobu Murana CrossCabriolet

News

16.07.2014

Americká divize Nissanu oznámila, že s uvedením nové generace crossoveru Murano skončí zběsilá verze Murano CrossCabriolet. Bez jakékoliv náhrady.

Občas mají automobilky potřebu hledat odpovědi na otázky, které nikoho nezajímají. Jedním z dobrých příkladů je kříženec MPV a kupé Renault Avantime, dalším je kombinace SUV a kabrioletu Nissan Murano CrossCabriolet.

Podivný crossover se nesetkal s úspěchem navzdory tomu, že Nissan dokáže dobře prodávat i velmi extravagantní auta: stačí si vzpomenout na Juke. Ale Murano bez střechy, to je zkrátka příliš. Výmluvné jsou prodejní výsledky, během tří let se v USA prodalo sotva šest tisíc kusů, z toho více než polovina v roce 2012.

Analytici se shodují, že příčinou malého zájmu je vedle samotné koncepce auta a podivného designu také jeho cena, o polovinu vyšší než u klasického Murana. K vyřezní z nabídky dojde brzy, ještě letos se v USA začne prodávat třetí generace Murana, takže Nissan pravděpodobně jen doprodá skladové zásoby.

Nissan Murano CrossCabriolet

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: