Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Aston Martin V12 Vantage S Roadster: Nejrychlejší Aston bez střechy jede přes 320 km/h [video]

Představení

16.07.2014

Aston Martin přichází s nejšílenějším otevřeným autem, co kdy udělal. V12 Vantage S Roadster má šestilitrový dvanáctiválec o výkonu 573 koní.

Aston Martin před dvěma lety představil model V12 Vantage Roadster, dvanáctiválcovou verzi kompaktního V8 Roadster. Výroba byla tehdy omezena na pouhých 101 kusů, které se stihly vyprodat téměř okamžitě - poslední kus sjel z výrobní linky na jaře 2013. Nyní přichází ještě ostřejší nástupce pojmenovaný V12 Vantage S Roadster.

Aston Martin V12 Vantage S Roadster

Nekompromisní roadster tentokrát nemá omezení vyrobených kusů. O to výlučnější techniku ale nabízí, a tak se dá očekávat velký zájem movitých zákazníků. Výkon šestilitrového motoru se proti předchozí verzi zvedl z 510 na 573 koní (421 kW), maximum točivého momentu je u potentní V12 620 Nm při 5750/min. Už při tisíci otáčkách ale nový motor dává extrémních 510 Nm!

Nová sedmistupňová sekvenční převodovka Graziano je o 20 kg lehčí než šestistupňová manuál ve V12 Vantage Roadster. Výsledkem je zkrácení akcelerace o dvě desetiny, na stovce je nový dvanáctiválec během 4,1 sekundy. Maximální rychlost se udává 323 km/h.

Samozřejmostí je standardní instalace keramických brzd, adaptivních tlumičů a nastavitelného posilovače řízení se strmým převodem (15:1). Design je ještě agresivnější díky použití karbonu na masku chladiče a další detaily exteriéru.

aR4rdB1zloI

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: