Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes-Benz S 65 AMG kupé: 630 koní a 1000 Nm za 6,5 milionu korun

Představení

14.07.2014

Nová generace dvanáctiválcového kupé s logy AMG zvládne sprint z nuly na stovku za drtivých 4,1 sekundy. Ještě zajímavější než tento údaj je ale paleta technických inovací, které se ukrývají v novém Mercedesu S 65 AMG kupé.

S 65 AMG kupé je čtvrtým členem rodiny dvanáctiválcových AMG, doplňuje limuzínu S 65 AMG, roadster SL 65 AMG a off-road G 65 AMG. Motor má s nimi společný, dvojitě přeplňovaný 6,0 l V12, který se staví ručně v dílách v Affalterbachu. Převodovka je sedmistupňová automatická AMG Speedshift Plus 7G-Tronic, prochází přes ni až 1000 Nm (motor dosahuje této hodnoty mezi 2300 a 4300/min).

Mercedes-Benz S 65 AMG kupé

Výkon 630 koní stačí ke zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,1 sekundy. Maximální rychlost je tradičně omezena na 250 km/h, dvanáctiválcové kupé by ale teoreticky mohlo uhánět mnohem rychleji.

Vůz má standardně lithiovou baterii, která je při kapacitě 78 Ah o citelných 20 kg lehčí než konvenční akumulátor. Další technickou lahůdkou je aktivní podvozek Magic Body Control, který kamerou sleduje povrch silnice před autem, a dokáže se v předstihu připravit na přejezd nerovností. Aktivní vzpěry navíc v zatáčkách působí proti odstředivým náklonům karoserie. S 65 AMG kupé dostane také variabilní převod řízení a za příplatek může být vybaveno keramickými brzdami.

Seznam standardní výbavy je vyčerpávající: vedle desítek dalších věcí nechybí čalounění kůží Nappa, sada parkovacích kamer doplněná plně automatickým parkovacím asistentem, audiosystém Burmester 3D, adaptivní tempomat a mnoho dalšího. V této souvislosti asi základní cena 244 tisíc eur (v přepočtu přes 6,5 milionu korun) příliš nepřekvapí. Dvanáctiválcové kupé se k prvním zákazníkům dostane už v září.

Mercedes-Benz S 65 AMG kupé interiér

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: