Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel Corsa páté generace: Svěží design a zcela nové motory

Představení

09.07.2014

Nová generace Opelu Corsa přichází s výrazně dynamičtějším designem, vylepšeným naladěním podvozku a novou generací pohonných jednotek.

Design nové Corsy je v dosavadní 32leté historii této modelové řady zdaleka nejdynamičtější. Sází na výrazné prvky, jako je příď inspirovaná menším modelem Adam, vykousnuté přední světlomety, prolis na kapotě motoru nebo ostré hrany na bocích.

Zcela nový je také interiér, který je také odvozen od Adama. Palubní počítač se přesunul do přístrojového štítu, multimediální výbavu nyní tvoří systém IntelliLink s dotykovým displejem, který ve velkém využívá propojení s aplikacemi v mobilním telefonu.

Opel Corsa E interiér

Novinkou je přeplňovaný tříválec 1,0 l Ecotec Turbo o výkonu 66 kW (90 k) nebo 85 kW (115 k), točivý moment je v obou případech 170 Nm. Zajímavou alternativou je další nový motor, čtyřválcový 1,4 l Ecotec Turbo, který má sice jen 74 kW (100 k), ale rovných 200 Nm. Opel také modernizoval atmosférické čtyřválce 1,2 a 1,4 l, které budou alternativou k turbomotorům. Dieselové motory bude zastupovat modernizovaný 1,3 l CDTI ve verzích 55 kW (75 k) a 70 kW (95 k).

Chcete vědět jak jezdí nová Corsa? Už jsme ji řídili!

Všechny díly podvozku jsou nové nebo upravené. Nová Corsa má nižší těžiště, jinou geometrii a tužší pomocný rám přední nápravy. Opel slibuje menší náklony karoserie v zatáčkách, lepší ovladatelnost a menší sklon k nedotáčivosti. Na výběr bude komfortní a sportovní naladění podvozku.

Světová premiéra se odehraje v říjnu na autosalonu v Paříži. Výroba v továrnách Zaragoza ve Španělsku a Eisenach v Německu se rozeběhne ještě letos.

Opel Corsa E

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: