Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Rally Bohemia: Škoda Fabia S 2000 odstartuje v tradičních barvách

News

11.07.2014

Dvě Fabie Super 2000 vyrazí na trať Rally Bohemia v „barvách“ vozů Škoda 180 RS/200 RS z roku 1974. Startovní číslo 1 bude mít Jan Kopecký, který pojede na vítězství.

Vozy Škoda 180 RS/200 RS zahájily v roce 1974 úspěšnou sportovní éru týmu Škoda Motorsport v sedmdesátých a osmdesátých letech. Brzy po nich následovala legendární 130 RS, dnes barvy mladoboleslavské automobilky hájí veleúspěšná Fabia Super 2000.

O víkendu se na Rally Bohemia objeví dvě Fabie v barvách inspirovaných 200 RS. Jan Kopecký a Sepp Wiegand chtějí se svými vozy v retro-stylu bojovat o vítězství. Vedle historických reminiscencí má letošní Rally Bohemia pro značku Škoda velký význam i z pohledu budoucích sportovních aktivit značky.

Vedoucí jezdec mistrovství Evropy a tovární jezdec značky Škoda Esapekka Lappi tu poprvé v soutěžních podmínkách otestuje nový přeplňovaný motor o objemu 1,6 litru pro nový speciál Fabia R 5, s nímž bude Škoda od roku 2015 startovat v mezinárodních soutěžích kategorie R 5. Lappi absolvuje vybrané úseky Rally Bohemia ve voze Fabia Super 2000, vybaveným novým motorem.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: