Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Seat Leon X-Perience: Španělský Scout bude mít 2.0 TDI/135 kW

Představení

23.06.2014

Na podzim se do prodeje dostane Seat Leon X-Perience, off-roadová verze kombi Leon ST. Spektrum benzinových a dieselových motorů bude sahat od 81 do 135 kW, samozřejmostí u vozu takového typu je pohon všech kol.

Rodina Seat Leon se s novou generací rychle rozrůstá. Po dvou nových verzích s karoseriemi kombi a třídveřový hacthback přichází další, kombi se sadou ochranných plastů, které dostalo přívlastek X-Perience. Seat tedy postavil přímého konkurenta Octavie Scout.

Novou verzí, kterou nabídne i Škoda, je motor 2,0 l TDI/135 kW (184 k) spojený s pohonem všech kol a převodovkou DSG. Leon v tomto provedení zrychlí z 0 na 100 km/h za 7,1 s a nejrychleji jede 224 km/h. Další varianty jsou 2,0 l TDI/110 kW (150 k) s 4x4 a šestistupňovou manuální převodovkou a 1,6 l TDI v novém naladění s 81 kW (110 k). I šestnáctistovka pohání všechna čtyři kola přes šestistupňový manuál. Benzinové agregáty zastupuje 1,8 l TSI (132 kW/180 k), standardně spojený s šestistupňovým DSG.

Světlá výška je proti běžnému kombi u Leonu X-Perience větší o 15 mm. Pohon všech kol je standardně doplněn o elektronické systém XDS a EDS, které nahrazují uzávěrky diferenciálů. Moderní technologie zastupuje mimo jiné adaptivní tempomat a LED světlomety. Prodej bude zahájen na podzim, rok po uvedení výchozího kombi Leon ST.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: