Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renault Mégane R.S. Trophy-R to dokázal, je nejrychlejším na Nordschleife [video]

Představení

16.06.2014

Renault hrdě oznamuje, že cíl projeku #Under8 byl splněn: nová nejostřejší verze Méganu R.S. zajela na Nordschleife jedno kolo pod osm minut a sebrala Seatu Leon Cupra titul nejrychlejší předokolky na Ringu.

02cpzgoVqC4

Před třemi lety stačil Renaultu Mégane R.S. Trophy k označení nejrychlejší auto s pohonem předních kol na Nordschleife čas 8:07,97. Konkurence tehdy mohla závidět, ale Seatu to nedalo spát. Nový Leon Cupra se letos v březnu blýsknul časem 7:58 a bylo na Renaultu, jak odpoví.

Výsledek další práce francouzských konstruktérů je výmluvný: stopky ukázaly 7:54,36. Tohoto výsledku dosáhla speciální verze Mégane R.S. 275 Trophy-R, která vznikne v počtu 250 kusů. RenaultSport neponechal nic náhodě, auto má jen dvě skořepinová sedadla Recaro Pôle Position, která jsou o 42 kg lehčí než standardní vybavení. Dále má tento Mégane lehký lithium-iontový akumulátor a titanový výfuk Akrapovič. Celková úspora hmotnosti je 110 kg.

Oproti standardnímu povedení Mégane R.S. s paketem Cup dostala Trophy-R také nastavitelné tlumiče Öhlins, pružiny kompozitních materiálů a 350mm brzdové kotouče. Unikátním prvkem je také kombinace bílého laku s červenými detaily (včetně kol).

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: