Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

7 důvodů, proč je Ford Mondeo skvělé auto

News

17.06.2014

Ford stále vyčkává s příchodem nové generace Mondea. Ale to vlastně nevadí, protože to současné, které se vyrábí od roku 2007, je pořád skvělé auto.

1. Je opravdu velké

Na délku měří přesně 4837 mm a vevnitř je tolik místa, jako by snad bylo ještě větší. Do Mondea se opravdu pohodlně usadí čtyři dospělí a do krásně přístupného kufru můžou naložit 549 litrů zavazadel.

Ford Mondeo kombi zavazadlový prostor (kufr)

Seznam kapitol

2. Stále vypadá dobře

Design za těch sedm let, co se současné Mondeo prodává, ještě nestihl zestárnout. S výběhovým modelem si nikde ostudu neuděláte. Navíc mu to sluší i s malými koly, 16palcové disky se dnes zdají být příliš malé i na podstatně menších autech.

Ford Mondeo kombi exteriér

Seznam kapitol

3. Výborně se řídí

V tomto dokáže Ford překonat jedině Mazda 6. Široká karoserie s dlouhým rozvorem dobře sedí ve vysokých rychlostech na dálnici i při kličkování po okreskách. Řízení je přesné a světe div se, má zpětnou vazbu od kol!

Ford Mondeo kombi jízda

Seznam kapitol

4. Má silné a úsporné motory

Už dieselová šestnáctistovka (má 85 kW a šestikvalt) jezdí pěkně a navíc je příkladně skromná. Naftové dvoulitry (103 nebo 120 kW) jsou kultivované a spolehlivé. Kdo toho moc nenajezdí, ten bude nadšený z energického benziňáku 1,6 l EcoBoost (118 kW). A pro sportovně zaměřené řidiče se nabízí hned dvě verze výkonného 2,0 l EcoBoost: slabší má 149 a silnější dokonce 176 kW.

Ford Mondeo motor 1.6 TDCi

Seznam kapitol

5. Je vždycky dobře vybavené

Litá kola, mlhovky, kožený volant, dvouzónová klimatizace, tempomat, parkovací senzory, bluetooth, navigace... to je prosím pěkně seznam základní výbavy! Ve výhodném balíčku si můžete přiobjednat třeba vyhřívání předních i zadních sedadel a čelního skla k tomu. Nabízí se ale třeba i odvětrávaná sedadla, sledování mrtvého úhlu nebo adaptivní tlumiče.

Ford Mondeo navigace

Seznam kapitol

6.  Má kvalitní materiály v interiéru

Měkčené plasty nejsou jenom ty na horní části palubní desky, které máte hezky na očích. Ze stejného materiálu jsou i kraje středového tunelu po celé jeho délce, takže si o něj jednoduše nemůžete otlačit koleno.

Ford Mondeo interiér

Seznam kapitol

7. Je levnější než kdy dřív

Kombi s dieselovým dvoulitrem a výše popsanou výbavou dnes stojí 599 990 Kč. Nebudete nám to asi věřit, ale je to tak: před sedmi lety by chtěl Ford za stejně vybavené auto skoro milion. Nejlevnější naftový kombík měl obstarožní osmnáctistovku, jen pětistupňovou převodovku a podstatně chudší výbavu, přičemž stál z dnešního pohledu šílených 776 990 Kč.

Ford Mondeo kombi jízda

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: