Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan Navara: Takto vypadá nová generace, ponechá si 2,5litrový turbodiesel [video]

Představení

12.06.2014

Nový Nissan NP300 Navara bude v 80leté historii již dvanáctou generací pick-upů Nissan. Svého předchůdce překoná zejména rozsahem moderních prvků výbavy.

Moderní, výrazný design exteriéru doplňují prvky, jako například výrazné světlomety podobné těm na nové generaci Qashqaie. Navara ale bude mít diody jen pro denní svícení. Interiér dostane barevný displej palubního počítače a na přání také nejnovější generaci multimediálního systému Nissan Connect s navigací.

Nová generace si polepší v klíčových parametrech: má větší světlou výšku, větší ložnou plochu a podle údajů výrobce bude o 11 % úspornější. Vzadu zůstává tuhá náprava s robustními listovými péry a pohon všech kol je nadále ručně ovládaný s možností připojení předních kol.

Pod kapotou zůstává čtyřválcový motor 2,5 l dCi. Nově nabídne dvě verze, základem bude slabší se 120 kW (163 k) a 403 Nm. Silnější bude mít jako dosud 140 kW (190 k) a 450 Nm. Převodovka je standardně šestistupňová manuální, novinkou bude u čtyřválce možnost připlatit si za sedmistupňový automat. Dosud Navara s tímto motorem nabízela starší pětistupňovou skříň. Mimo Evropu bude alternativou čtyřválcový benzinový 2,5litr. O možnosti dieselové V6, která představuje vrchol nabídky končícího modelu, se Nissan ani náznakem nezmiňuje.

I3LpP7SAAnE

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: