Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes-Benz GLB: Chystá se hranaté SUV ve stylu třídy G

Tajné projekty

04.06.2014

Terénní Mercedes třídy G se během 35 let, co se vyrábí, stal legendou. Stuttgartská automobilka proto plánuje moderní crossover, který se hranatým off-roadem výrazně inspiruje.

Mercedes-Benz třídy G je ve světě terénních aut pojem, jeho sláva ale už dávno dosáhla i městských bulvárů. Úspěch nové třídy GLA inspiruje automobilku při vývoji podobně velkého crossoveru, který by na stejném technickém základu představil výrazně hranatější design, odvozený právě od třídy G.

Právě vnější vzhled bude hlavním a velmi zřetelným rozdílem mezi GLB a již prodávaným GLA. Mercedes díky tomu dokáže v jednom segmentu oslovit zákazníky s naprosto odlišným vkusem. Cenově budou stát oba modely na podobné úrovni a shodná bude i nabídka čtyřválcových motorů.

S klasickou koncepcí, stálým pohonem všech kol, žebřinovým rámem ani redukcí nebo uzávěrkami diferenciálů se u GLB nepočítá. Motor bude uložený vpředu napříč a v základní verzi dokonce bude pohánět přední kola. Vrcholem řady se stane 360koňové GLB 45 AMG, však plnotučný model G 63 AMG se těší u movitých zákazníků velké oblibě.

Samotnou třídu G čeká rozsáhlá modernizace, která se zaměří na splnění přísnějších předpisů, vylepšení aerodynamiky a zvětšení vnitřního prostoru. V této pozměněné podobě se klasický off-road začne prodávat v roce 2016.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: