Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Faceliftovaná Toyota Yaris vypadá jako nové Aygo

Představení

01.06.2014

Jen čtvrt roku po odhalení nové generace Ayga představuje Toyota modernizovaný Yaris. Jeho nový vzhled se inspiruje právě menším sourozencem.

Toyota se chlubí více než tisícem nejrůznějších změn a úprav. Současný Yaris se v Evropě prodává už tři roky, po celou dobu ale výrazně zaostává za svým předchůdcem. Řešením by měl být výraznější charakter, protože dosavadní provedení se vyznačovalo nepříliš nápaditým designem. O připravu faceliftu se postarali evropšťí inženýři ve vývojových centrech v Bruselu a na jihu Francie.

Modernizovaný Yaris má zcela nový design předního nárazníku a masky chladiče, ale také novou grafiku zadních světel. Interiér nabídne více barevných variant a dekorativních vzorů. Úhlopříčka multimediálního systému se zvětšila z 6,1 na 7 palců.

Úpravy na karoserii zvyšují její tuhost. Zadní zavěšení má tužší zkrutnou příčku a měkčí tlumiče, tato kombinace by měla zlepšit komfort odpružení a zároveň omezit náklony karoserie a efektivněji předcházet nedotáčivosti. Konstruktéři zapracovali také na odhlučnění interiéru.

Novinkou je základní tříválcový motor 1,0 l VVT-i, který v nové verzi splňuje emisní normu Euro 6. Kromě úprav, které vedou ke zlepšení emisí, má motor vyšší kompresní poměr (11,5:1), lepší víření směsi ve spalovacích komorách a účinnější chlazení pístů. Výsledkem je zvýšení tepelné účinnosti o třetinu a s tím související pokles spotřeby. V kombinovaném cyklu nový motor vykazuje 4,1 l/100 km. S mírnými úpravami pokračují zbývající motory: benzinový čtyřválec 1,33 l Dual VVT-i, turbodiesel 1,4 l D-4D a hybrid, který kombinuje patnáctistovku s elektromotorem a bezestupňovou planetovou převodovkou.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: