Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Fabia: Nová generace už jezdí po českých dálnicích

Tajné projekty

27.05.2014

Nová Fabia se začne prodávat na konci roku. Náš čtenář ji ale už nyní nachytal při testování v provozu na české dálnici.

Třetí generace Fabie se oficiálně představí na podzim a prodej bude zahájen v samotném závěru letošního roku. Jen s několikatýdenním odstupem po hatchbacku bude také následovat nové provedení oblíbené Fabie Combi.

Mírné maskování nedokáže zakrýt, že zepředu bude nová Fabia podobná Rapidu. Černá fólie na bocích jen náznakem maskuje fakt, že zadní sloupek bude rovný a sešikemný, bez přídavného bočního okna. Vzadu je pod krycími polepy patrný tvar koncových světel, velmi podobný Rapidu a Octavii. Páté dveře ozdobí šikmé prolisy, typické pro všechny nové Škodovky. Spoiler domontovaný pod zadní okno pravděpodobně ukrývá decentní odtrhovou hranu.

Nabídka motorů by měla kopírovat facelfitované Polo. Základem se stane atmosférický tříválec 1,0 l MPI/55 kW (75 k), již známý z menšího modelu Citigo. Silnější benzinové motory bude zastupovat přeplňovaný čtyřválec 1,2 l TSI/66 kW (90 k) nové generace, který se od současného liší mimo jiné šestnáctiventilovým rozvodem. Zájemce o turbodiesely uspokojí nový tříválec 1,4 l TDI ve verzích 55 a 66 kW (75 a 90 k).

Tagy: Škoda, Fabia
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: