Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Fiat poodhalil crossover 500X, premiéra bude 4. července

Tajné projekty

26.05.2014

Fiat již ve své italské továrně Melfi zahájil výrobu nového crossoveru 500X. Oficiální premiéra je naplánovaná na 4. července, den, na který připadá výročí premiéry původní pětistovky v roce 1957.

Rodina Fiat 500 se v posledních pár letech rychle rozrostla. V roce 2007 se představila reinkarnace slavného třídveřového mini, před dvěma lety přibyla rodinná verze 500L a loni se přidaly dva další deriváty: sedmimístné 500L Living a drsňácké 500L Trekking. Teď se schyluje k odhalení dalšího modelu, crossoveru 500X, který nahradí dosluhující Sedici.

Novinka bude technicky spřízněná s nedávno představeným Jeepem Renegade, který se dokocne vyrábí ve stejné továrně. Zatímco pod povrchem budou obě auta velmi podobná, navenek jsou zcela rozdílná. Jeep má drsné hranaté tvary, zatímco Fiat dostane uhlazené zaoblené linky, jak potvrzují první fotky nenastrojené karoserie.

Jeep také nabízí dobrou představu o nabídce motorů: benzinové zastupuje 1,4 l MultiAir2 Turbo ve verzích 103 kW (140 k) a 125 kW (170 k), dieselové 2,0 l MultiJet II o stejných výkonech nebo 1,6 l MultiJet II s 88 kW (120 k). Na výběr bude pohon předních a všech kol, převodovky mohou být šestistupňová manuální, šestistupňová dvouspojková a devítistupňová automatická.

Prodej Fiatu 500X bude zahájen v závěru letošního roku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: