Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Volkswagen Passat se představí ještě letos, TDI bude mít až 170 kW

Tajné projekty

25.05.2014

Nejlepší verze příštího Passatu dostane dvoulitrové TDI se 170 kW a 500 Nm, k tomu pohon všech kol a novou generaci převodovky DSG.

Osmá generace Passatu vsadí na novou generaci dieselových motorů. Základem bude 1,6 l TDI, který si polepší na 88 kW, dvoulitrové TDI se bude nabízet ve variantách se 110, 135 a 170 kW. Nejsilnější provedení naváže na někdejší slávu šestiválcových TDI. Minulostí se stane šestistupňové DSG, Passat se dočká nové dvouspojkové převodovky DQ500, jejíž sedm stupňů zvládne i 500 Newtonmetrů nejsilnějšího té-dé-íčka.

Benzinové motory budou výhradně čtyřválcové a s turbem. Základní 1,4 l TSI nabídne 92 kW, silnější varianta téhož agregátu 110 kW. Osmnáctistovku se 132 kW známe již například z nové Octavie, nad ní se zařadí dvoulitr ve verzích se 162 a 206 kW. Díky výkonným čtyřválcům již nezbude prostor pro šestiválec 3,6 l FSI, který dnes představuje vrchol modelové řady Passat.

Vnější rozměry se téměř nezmění, délka 4767 mm je dokonce o 2 mm kratší než u současného modelu. Modulární platforma MQB ale přinese úsporu hmotnosti až 83 kg a díky chytřejšímu využití prostoru se prostor pro cestující prodlouží o 40 mm. Zvětší se také zavazadlový prostor a ve výbavě se objeví novinky, jako například LED světlomety.

Nový Passat se představí ještě letos na podzim, do prodeje se dostane na přelomu roku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: