Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Yeti Xtreme: Z Yetiho se stal off-roadový speciál

Koncept

23.05.2014

Na letošním srazu GTI u jezera Wörthersee představí ŠKODA světovou premiéru atraktivní rallyové studie Škoda Yeti Xtreme, která vychází z oblíbeného kompaktního SUV.

Pod kapotou pracuje motor 1,8 l TSI o výkonu 112 kW (152 k). Točivý moment motoru se přenáší na všechna kola přes šestistupňovou dvouspojkovou převodovku DSG. Yeti Xtreme převzal velkoryse dimenzované brzdy z modelu Octavia RS. Ve výrazně matném šedém odstínu lakovaný Yeti stojí na mohutných sedmnáctipalcových kolech z lehkých slitin s velkými terénními pneumatikami. Boční okna jsou tmavá, střecha a lemy kol jsou zvýrazněné žluto-zelenou barvou. Vpředu je mohutný nárazník, velký otvor pro přívod vzduchu a také LED světlomety. A pro náročné sportovní nasazení je podvozek také výškově stavitelný.

Pro posádku jsou k dispozici čtyři samostatná sportovní sedadla Recaro s integrovanými čtyřbodovými bezpečnostními pásy. Vůz je také vybaven sportovním volantem s integrovanými páčkami pro volbu rychlostních stupňů. Paket Color&Trim zahrnuje další karbonové prvky a kvalitní tmavé alcantarové povrchy se zeleným barevným akcentem. Kromě toho ve voze najdeme také hliníkové  pedály a speciální prahové lišty. Zcela nový středový panel. V něm se nachází mimo jiné nůž na řezání bezpečnostních pásů a hasicí přístroj, tedy prvky, obvyklé v soutěžních vozech. Na palubní desce je dále umístěn i držák iPadu, v přihrádce před sedadlem spolujezdce je integrována souprava pro poskytnutí první pomoci.

Dalším exponátem značky Škoda u jezera Wörthersee bude studie Škoda CitiJet. Dvoumístný vůz je výsledkem projektu „učňovské auto“, který se letos ve Škoda Auto uskutečnil poprvé. Na studii, kterou zanedlouho značka představí veřejnosti, pracovalo po dobu šesti měsíců celkem 16 škodováckých učňů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: