Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda CitiJet: Citigo jako dvoumístný kabriolet

Koncept

23.05.2014

Žáci ze Středního odborného učiliště Škoda Auto připravili koncept roadsteru CitiJet, který se představí na tuningové show u Wörthersee.

Škoda CitiJet je dynamický a expresivní městský kabriolet na bázi vozu ŠKODA Citigo. Exteriér zaujme výraznou modrobílou kombinací laku a modře lakovanými šestnáctipalcovými koly z lehkých slitin. Za povšimnutí stojí také ručně vyrobený zadní spojler nebo výfuk se dvěma efektními koncovkami. Pod kapotou pracuje benzinový motor 1,0 l MPI o výkonu 55 kW (75 k).

Vnitřní výbava vychází z interiéru akčního modelu Citigo Sport. Její součástí je kůží potažený trojramenný volant, madlo ruční brzdy a hlavice řadicí páky s obšitím červeným stehováním. Textilní potahy sedadel a vkládané koberečky jsou též v designu Sport. Přístrojová deska je červenobíle lakovaná. Navíc je do vozu namontován speciální soundsystém o výkonu 300 wattů. LED-osvětlení interiéru reaguje na hudbu.

Tento učňovský projekt byl ve společnosti Škoda Auto realizován poprvé. Jeho cílem je posílit kreativitu a odbornost žáků. „Každý z teamu žáků do tohoto vozidla vložil celé své srdce. Vše bylo projednáno, rozhodnuto a realizováno celým týmem. Byla to skutečná týmová práce. Výsledkem je jedinečné a vzrušující vozidlo, na které mohou být všichni zúčastnění právem velmi hrdí,“ říká šéfdesigner značky Škoda Jozef Kabaň.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: