Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Fiat 500 Plus: Nástupce Punta se bude vyrábět v Polsku

Tajné projekty

11.05.2014

Čtvrtá generace Fiatu Punto změní název, bude se jmenovat 500 Plus a italská automobilka přesune její výrobu do Polska.

Fiat podniká další kroky v restrukturalizaci svého výrobního programu. Současné provedení Fiatu Punto se vyrábí v továrně Melfi na jihu Itálie, kde se brzy rozeběhne výroba malých crossoverů Fiat 500X (představí se v červenci) a Jeep Renegade. Nástupce se v roce 2016 přesune do nových výrobních zařízení.

Italové oznámili investici ve výši 15 miliard korun, která poslouží k rozšíření továrny v polských Tychách. Právě zde se bude nástupce Punta vyrábět, mimo jiné i proto, že bude technicky příbuzná s modely Fiat 500, Lancia Ypsilon a Ford Ka, které se v Polsku vyrábí už nyní. Nový zástupce Fiatu v segmentu B bude mít podobný design jako FIat 500, bude však delší, šiřší a dostane pětidveřovou karoserii.

Fiat si od těchto změn slibuje zvýšení prodejů. Aktuální provedení, ve výrobě již od roku 2005, loni v Evropě dosáhlo podle analytické společnosti JATO 102 tisíc prodených kusů. U nového modelu automobilka počítá s ročním objemem produkce ve výši 180 tisíc kusů.

500 Plus bude pravděpodobně kratší než současné Punto. V hierarchii Fiatu se totiž zařadí mezi třídveřovou 500 na jedné straně a rodinné 500L na straně druhé.

Tagy: Fiat, Punto, 500, 500X, Tychy
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: