Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda rozšiřuje modelovou řadu 2014

Český trh

26.04.2014

Se začátkem května nabídne Škoda svým zákazníkům několik nových modelů. Vlajková Octavia se dočká vrcholné vývaby Laurin & Klement nebo pohonu na zemní plyn, v ostrém kabátku Monte Carlo se zase nově představí Citigo a Yeti.

Hned tři nové varianty přibudou do portfolia modelu Octavia. Oblíbený sedan nižší střední třídy se ve své třetí generací dočká vrcholné výbavy Laurin & Klement pojmenované po zakladatelích značky Václavu Laurinovi a Václavu Klementovi. Ta je pochopitelně kombinována s vrcholnými motory, zážehovým 1.8 TSI (132 kW) a 2.0 TDI (110 kW). Varianta kombi bude k dostání i s pohonem všech čtyř kol. Výbava obsahuje bi-xenonové světlomety s integrovanými LED světly pro denní svícení, osmnáctipalcová kola či hudební soupravu CANTON.

Zajímavou novinkou je G-Tec, jejíž bivalentní motor může být poháněn benzinem i stlačeným zemním plynem. Ve druhém případě přitom dojezd octavie dosahuje úctyhodných 1330 km, spotřeba totiž činí 5,4 m3 (3,5 kg) CNG. G-Tec je k dispozici ve výbavách Active, Ambition a Elegance. Ze druhé jmenované vychází nová úroveň Fresh obohacená o šestnáctipalcová litá kola, vyhřívaná přední sedadla, klimatizaci či zadní parkovací senzory. Od září bude v nabídce také možnost dokoupit couvací kameru.

Škoda Octavia G-Tec poháněná zemním plynem snižuje emise oxidu uhličitého na 97 g/km.


Škoda se letos rozhodla vztáhnout sportovní střih Monte Carlo na další dva modely. Po fabii se jej dočkají Citigo a Yeti. Obecně vám přítomnost této verze napoví sportovnější stavba obou vozů a celá plejáda černých doplňků. Vnější vzhled vozů dotváří tónovaná skla, černě lakovaná střecha, zpětná zrcátka, maska chladiče, případně u modelu Yeti litá kola, u vozu Citigo zase sportovní pruh na bočních dveřích. Černým lakováním, speciálními potahy či volanty se pyšní také interiéry obou vozů.

Hodnotnější budou také modely Rapid a Rapid Spaceback, to díky rozšířeným výbavám. K mání budou dešťový senzor na čelním skle, díky kterému je automaticky regulována činnost stěračů a světelný senzor, jenž například při vjezdu do tunelu rozpozná rozdílnou intenzitu světla a přepne světla pro denní svícení na potkávací světla. Rozroste se též nabídka odstínů laku, novým prvkem bude elektronická kontrola tlaku vzduchu v pneumatikách.

Také Citigo se dočkalo sportovní varianty Monte Carlo. Ta stojí na šestnáctipalcových kolech, podvozek byl snížen o 15 mm.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: