Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lexus v Pekingu představí crossover NX

Představení

14.04.2014

Lexus se na nadcházejícím autosalonu v Pekingu chystá prezentovat svůj nový crossover NX, se kterým vstupuje mezi prémiové značky do segmentu středně velkých SUV.

Už v loňském roce byl v německém Frankfurtu a japonském Tokiu k vidění koncept LF-NX (LF představující zkratku Lexus Future). Z něj sériová verze NX vychází. Jedná se o středně velký crossover zacílený na mladé řidiče žijící ve městech a své premiéry se dočká 20. dubna v Číně.

NX je středně velký crossover, na mohutnosti mu však dodávají 17" či 18" kola.


Přestože design exteriéru subjektivně z některých úhlů připomíná kreace Mazdy, Lexus v novém NX bezpečně rozpoznáte. Prozrazuje jej typická agresivní maska tvaru vřetene. Přísně střižené LED světlomety doplněné světly pro denní svícení v kombinaci s výrazně tvarovanými bočními vstupy budí působivý dojem. Zajímavostí bočního vzhledu jsou kliky se skrytou vložkou zámku a integrovaným osvětlením. Designový jazyk Lexusu se projevuje také na zadní části auta.

S vnějškem korespondují ostré tvary interiéru, které navozují prémiovou a zároveň sportovnější atmosféru. Vyniknou kontrastní dekory či sportovní volant s tlustým věncem. Na přístrojovém štítu je umístěn dotykový displej, který rozděluje aplikace na dvě samostatné oblasti - zónu sloužící k zobrazování a zónu sloužící k ovládání.

Design interiéru vozu staví na intuitivní spolupráci s přístroji a technologiemi rozhraní člověk-stroj (HMI).


Lexus NX bude k dostání ve třech motorizacích. Vlajkovou lodí je hybridní model NX 300h kombinující zážehový agregát s elektromotorem. Na výběr je také přeplňovaný dvoulitr ve verzi NX 200t, nebo atmosférická varianta v NX 200. Všechny motorizace bude možné zvolit s pohonem všech čtyř, nebo pouze dvou kol.

Výbava NX skýtá několik zajímavých prvků. Zaujme novinka v podobě přihrádky umožňující bezdrátové dobíjení mobilních přístrojů, panoramatické sledování situace kolem vozu, komplexní multifunkční displej se senzorem bočního zrychlení nebo ukazatelem plnicího tlaku (pro model NX 200t), head-up displej s projekcí na čelní sklo nebo systém RCTA monitorující projíždějící vozidla během couvání.

Prémiovost Lexusu NX naznačují také zadní světlomety v provedení LED.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: