Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi oživí modelem S1 Sportback také český trh

Český trh

11.04.2014

Audi se rozhodlo udělat letos na jaře radost sportovně založeným zákazníkům, po vrcholné verzi vlajkové lodě v podobě S8 nyní přichází na český trh s modelem S1 Sportback.

S1 Sportback navazuje na 80. léta, kdy se modely S1 úspěšně účastnily světových soutěží. Na trh nyní přichátí sportovní varianta S1 Sportback s výkonným přeplňovaným motorem a pohonem všech čtyř kol. Pod kapotou "eS jedničky" jednotku 2.0 TFSI o výkonu 170 kW/231 k a maximálním točivém momentu 370 Nm. V kombinaci s šestistupňovou mechanickou převodovkou a trvalým pohonem všech kol quattro zrychlí nejmenší model S z 0 na 100 km/h za 5,8 s a pokračovat až na 250 km/h. Slibuje přitom, že z nádrže bude průměrně odebírat 7,1 l/100 km.

Základem pohonu všech kol je elektronicky řízená a hydraulicky ovládaná vícelamelová mezinápravová spojka Haldex před zadním diferenciálem, která je schopna rozdělovat hnací sílu mezi přední a zadní nápravu v závislosti na aktuálních podmínkách. Činnost spojky doplňuje funkce elektronické uzávěrky nápravových diferenciálů.

Interiéry vozů Audi bývají opěvovány pro kvalitu zpracování. S1 nabídne spoustu sportovních detailů jako anatomicky tvarovaná sedadla nebo zploštělý volant.


Interiér je laděn sportovně, na verzi S poukazují malé emblémy na hliníkových prahových lištách, které najdete také na volantu, přístrojích a čalounení sedadel. Kůží obšitý tříramenný volant můžete na přání dostat s dole zploštělým věncem, pedály jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli.

Základní výbava obsaduje bi-xenonové světlomety, automatickou klimatizaci, rádio Chorus s přehrávačem CD/MP3 nebo čtyřmi reproduktory. A cena? Začíná na částce 769 900 Kč.

Pohon všech kol a dvoulitrové TFSI slibují, že s "eS jedničkou" bude legrace.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: