Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen uvedl do prodeje Golf Sportsvan

Český trh

01.04.2014

Na českém trhu byl zahájen předprodej Volkswagenu Golf Sportsvan. Model je prostornější verzí Golfu pro kategorii MPV, v portfoliu wolfsburgského koncernu tedy nahrazuje Golf Plus. Jeho ceny začínají na 433 900 Kč.

Sportsvan podle Volkswagenu staví na klíčových kladech sedmé generace golfu, vzhledem ke své stavbě však nabízí větší vnitřní prostor. Vybavit si jej můžete ve dvou liniích - Comfortline a Highline.

Paleta motorů skýtá čtyři zážehové a dva vznětové agregáty, všechny již splňují emisní normu EU6. Základem je benzinový 1.2 TSI (63 kW, 85 k), který ve výbavě Comfortline koupíte od 433 900 Kč. Za ně dostanete sedm airbagů, multikolizní brzdu, systém start-stop, elektronickou uzávěrku diferenciálu XDS, automatickou klimatizaci a mnoho dalšího. Kvůli výbavě Highline musíte sáhnout pro dalších 28 000 Kč.

Hlavní devízou Sportsvanu proti klasickému Golfu je pochopitelně vnitřní prostor. Zadní sedadla je možno podélně posouvat v rozmezí 180 mm a směňovat tak dostupné místo pro nohy za objem kufru a naopak. Zavazadelník pojme 500 až 590 litrů, se sklopenými zadními sedadly pak 1520 l.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: