Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Faceliftované Scirocco míří do Ženevy s šesticí nových motorů

Představení

24.02.2014

Volkswagen Scirocco letos slaví kulaté výročí, na letošní ženevský autosalon proto přijede v obměněném kabátku, vybaveno nabídkou výkonnějších a přesto úspornějších pohonných jednotek.

Je tomu již 40 let. Na ženevském autosalonu ročníku 1974 se poprvé představil Volkswagen Scirocco. Kulatiny je třeba oslavit, ve Wolfsburgu tedy navrhli sciroccu šmrncovnější kabátek a přidali šestici nových agregátů.

Úpravy exteriéru jsou spíše kosmetické - nové svítilny, pozměněné nárazníky.


Na první pohled se vzezření scirocca nezměnilo, úpravy musíte hledat pečlivějším zkoumáním. Přepracovány byly především LED svítilny, které mají novou architekturu a dodávají modelu odlišný výraz. Charakteristická silueta vozu však zůstala zachována.

Důležitou novinkou je motorová paleta. Základem je zážehový agregát 1.4 TSI o výkonu 92 kW/125 k, který slibuje spotřebu 5,4 l/100 km. Motor 2.0 TSI je k dostání ve výkonových variantách 132 kW/180 k, 162 kW/220 k nebo vrcholných 206 kW/280 k. Vznětové jednotky zaujmou především spotřebou, tu se podařilo snížit až o 19%. Základní 2.0 TDI (110 kW/150 k) jezdí za 4,1 l/100 km, výkonnější verze (135 kW/184 k) si řekne o 0,2 l/100 km více.

Pro interiér bylo připraveno osm nových potahových variant a speciální design pro ostrou verzi Scirocco R.


Všechny motory splňují emisní normu EU6 a jsou standardně vybaveny systémy stop-start a rekuperace kinetické energie. Novinkou jsou audiosystém Dynaudio Excite a parkovací pomocník s automatizovaným řízením.

Scirocco, které se nadále bude vyrábět v portugalském Lisabonu, přijde na evropský trh v polovině srpna, později také na další strategické trhy ve světě.

Design scirocca byl omlazen, DNA zůstává zachováno.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: