Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renault překvapí Ženevu - nové Twingo má motor vzadu

Představení

15.02.2014

Renault se na letošní autosalon do Ženevy chystá s novou generací Twinga. S příslibem větší hravosti odkazuje na legendární R5 Turbo, motor Twinga totiž přesunul dozadu.

Vzhledem ke konceptu vozu nepřekvapí, že cílem pro nové Twingo byla vysoká agilita a hravost kombinovaná s maximálními vnitřními a minimálními vnějšími rozměry celého vozu. Zajímavý základ byl položen v roce 2010, kdy Renault podepsal dohodu o spolupráci na tomto automobilu se společností Daimler, která chce zase produkty společného úsilí využít pro stavbu nových dvoumístných a čtyřmístných smartů.

Nejzásadnější novinkou přicházející generace Twinga je umístění motoru, ten byl totiž přesunut dozadu. Uvolnila se tak přední náprava a nové možnosti koncipování celého auta. Rozměry a uspořádáním dává Twingo vzpomenout nejen na R5, ale také na prvního zástupce své rodiny - původní Twingo z roku 1992.

Aby moje twingo bylo opravdu "moje". Renault nabízí řadu detailů, díky jejichž kombinaci může být vaše autíčko jedinečné.


Hravý je též vzhled vozu. Přední masce dominuje typický symbol současného designového směru Renaultu - velký znak automobilky na černém podkladu. Větší světlomety se směrovými světly doplňuje dvojice kulatých LED světel pro denní svícení. Z profilu vůz ozvláštňují prolisy dveří a barevné linky. Zadní část se jasně inspirovala u "pětky", sklon proskleného víka zavazadlového prostoru či zadní světlomety formující boční profil tento ikonický model připomínají.

Jak bývá pro automobily této koncepce, navíc v pojetí francouzské automobilky typické, zákazník si může přizpůsobit Twingo obrazu svému řadou individualizujících prvků od barevných paketů nebo dekoračních prvků až po výběr pevné, nebo stahovací střechy. Podobného pojetí má být také interiér, ten však Renault představí až se samotným vozem 4. března v Ženevě.

Malé, hravé, stylově vypadající auto - typicky silná parketa francouzských automobilek.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: