Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Toyota TE-Spyder 800: zdivočelý Prius

News

31.01.2014

Co dělají inženýří Toyoty po práci? Pokud tomu můžeme věřit, tak ...pracují. Tohle auto s technikou hybridního Priusu prý postavili ve svém volném čase.

Autor:RedakceFoto:Autohit

Na japonském tuningovém autosalonu TAS (Tokyo Auto salon) se kromě továrních i aftermarketových úprav prezentovalo i uskoupení Toyota Engineering Society, což je volnočasové sdružení inženýrů Toyoty, v jehož rámci, co byste řekli - navrhují a vylepšují auta. :-)

Jejich nejnovější kreací, kterou se na TAS pochlubilo, je prototyp TE-Spyder 800. Když pomineme, že zepředu je to nestydatá kopie Hondy S660, měli byste vědět, že co se šasi týče, jedná se o evoluci roadsteru Toyota MR2, v něm se však ukrývá technika z hybridu Toyota Prius.

Nejvězším rozdílem je, že jako spalovací motor je použita benzinová patnáctistovka 1NZ-FE bez pseudoatkinsonova cyklu, která díky vylepšenému sání a výfuku disponuje výkonem 116 k (85 kW) při 6400 otáčkách. Elektromotor z priusu o výkonu 102 k zůstal beze změn, stejně jako planetová převodovka E-CVT, fungující obodobně jako bezestupňové skříně.

Ne, nesmějte se. TE-Spyder 800 váží pouze 998 kg, takže s ním technika priusu cviší hodně dobře, pokořil by většinu běžných hot hatchů - zrychlení z nuly na stovku zvládne za 5,8 s. Zároveň by měl mít díky umístění akumuátorů ve středovém tunelu velmi nízko těžiště a tím pádem i znamenité jizdní vlastnosti.

 

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: