Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lexus RC F GT500: závoďák pro "japonské DTM"

Sport

29.01.2014

Lexus už má hotový svůj speciál pro japonský šampionát cesťáků Super GT, postavený podle pravidel DTM. Uvidíme ho i na evropských okruzích?

Autor:RedakceFoto:Autohit

Svět vytrvalostních závodů prošel významným milníkem, když byla podepsána dohoda mezi německým DTM, japonským Super GT a americkým United SportsCar, která stanovuje pro všechny tyto série jednotná pravidla, týkající se závodních strojů. To automobilkám dává teoretickou možnost nasadit jednou závodní auto na třech kontinentech, což současně umožní týmům hostování, případně přímou účast v partnerských sériích. ...a v neposlední řadě divákům zajistí zpestření závodního pole, dívat se na souboje vozů šesti značek je určitě lepší, než tří.

Právě po třech značkách má totiž dnes DTM (BMW, Audi, Mercedes-Benz) i Super GT (Honda, Lexus, Nissan). Letos sice ještě DTM pojede s osmiválci 4,0 l, zatímco Super GT se už přeorientovalo na čtyřválcové motory 2.0 Turbo, od roku 2015 už by se však dvoulitry měly objevit ve všech soutěžích a užšímu propojení těchto šampionátů už nebude nic bránit.

Zatímco Nissan a Honda představily své speciály GT-R a NSX pro letošní sezonu už vloni, Lexus měl trošku zpoždění a jeho předpremiéra vloni na podzim působila dojemem, že byla ušita trošku horkou jehlou. A také byla, protože finální podobu modelu Lexus RC F GT500, jenž je vlastně závodní verzí nedávno představeného kupé RC F, představila až nyní.

Jak můžete vidět, premiéra je to docela zajímavá, auto se nám kompletně předvádí na jediné fotce, kde je ve společnosti zvláštně oblečených figurín a další snímky už se věnují pouze detailům vozu je jeho "společnosti". Nakonec RC F GT500 nevypadá vůbec špatně, co myslíte?

 

 

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: