Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Fiat 500X: jak bude vypadat SUV z cinquecenta?

Tajné projekty

23.01.2014

Podobu netrpělivě očekávané sériové verze sportovně-užitkového modelu Fiat 500X ukazuje únik patentových nákresů z Číny.

Autor:RedakceFoto:Autohit

Fiat chce v průběhu letošního roku (nejspíš u v březnu v Ženevě) představit své malé SUV, nesoucí označení 500X. Jak název i zákulisní informace potvrzovaly, i tento vůz převezme designérské prvky od miniauta Fiat 500 a momentálně uniklé patentové nákresy ukazují, jak moc se nechal inspirovat.

Potěšující zprávou určitě je, že vůz nebude ani náhodou dosahovat obludnosti velkoprostorového 500L, v tomto případě budou retroprvky použity mnohem citlivěji, i když 500 je prostě 500, to je marné. S výjimkou robustnějšího předního nárazníku a vyšší světlé výšky si zachovává "městské" tvary, z profilu pak trošku evokuje zmenšené Infiniti FX.

Vůz se bude vyrábět v italské továrně v Melfi a to po boku na stejném základě postaveného malého Jeepu. Počítá se s motory od benzinového 0.9 TwinAir, přes 1.4 MultiAir až po naftový 1.6 MultiJet II. V závislosti na poptávce po jednom či druhém modelu se bude denní produkce 1600 aut variabilně rozdělovat mezi obě auta.

 

 

Tagy: fiat, 500x
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: