Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Honda Fit: v Evropě až za rok

News

22.01.2014

Auto, u nás známé jako Jazz, se představilo ve třetí generaci na americkém trhu. Do Evropy se tohle promyšlené miniMPV dostane v roce 2015.

Autor:RedakceFoto:Autohit

Honda Jazz patří k těm v Evropě nedoceněným malým autům. Na půdoryse běžných supermini nabízí prostornost na úrovni kompaktů, vyšší posaz, geniální systém sklápění zadních sedadel Magic Seats a úsporné motory. A tohoto receptu se bude držet i v následující generaci.

Ta už se prodává od prosince loňského roku v Japonsku, v létě se přidá Severní Amerika (v obou případech pod názvem Jazz), Evropa si ale musí počkat až do roku 2015. Na domácím trhu se nabízí s benzinovým motorem 1.3 i-VTEC, jako hybrid s motorem 1.5 i-VTEC a ve sportovní verzi RS s velmi slibným atmosférickým 1.5 i-VTEC/130 k (97 kW) a 154 Nm, ve všech případech s balíčkem technických řešení Earth Dreams.

Co z toho se dostane do Evropy není zatím jisté, spekuluje se též o možném příchodu přeplňovaných motorů, v USA každopádně půjde do prodeje pouze se 130k patnáctistovkou, zkombinovanou volitelně se šestistupňovým manuálem nebo převodovkou CVT s plynule poměnným převodem.

Jak můžete vidět na snímcích, Jazz/Fit sází na poměrně agresivní design s výrazně tvarovanými nárazníky a dramatickým prolisem na bocích, interiér se přitom neodchýlil od původní koncepce maximální nabídky prostoru a proaktičnosti, navíc ale tentokrát nyní už s hodnotnějšími materiály na modernější palubní desce a delším rozvorem.

 

 

Tagy: honda, jazz, fit
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: