Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen Beetle Dune Concept: plážový švihák se vrací

Koncept

22.01.2014

Vzpomínáte si ještě na studii Dune na bázi minulé generace Volkswagenu Beetle? Tak ta se teď s novým broukem vrací. Dovede ji VW nakonec do série?

Autor:RedakceFoto:Autohit

Z pohledu evropského thu je Volkswagen Beetle téměř zbytečná věc, snad s výjimkou konstatování, že automobilka z Wolfsburgu také dokáže udělat emotivně stylizované auto, když chce. Ale v Americe je to jiné, tam jsou Volkswageny Brouk kultem už z éry hippies a oprášení nápadu s návratem charakteristických tvarů ve formátu a s technikou Golfu přijala s nadšením.

Ale ne až zase s takovým, aby byla zrealizovaná studie "offroadového" Beetla s velkými koly, zvýšenou světlou výškou, spoustou chromu a odnímatelným střešním panelem z roku 2000. Teď se ovšem původní nápad vrací s aktuální generací Beetla, je mnohem propracovanější, rafinovanější a efektnější. Ba co víc - dnešní doba velmi přeje různým crossoverům, tak proč nepostavit Beetle SUV?

Ten nový má navíc oproti předešlé studii o 28 mm vytažené blatníky, střešní křidélko i spoiler pod zadním oknem. Část z toho patří do paketu R Line, zatímco přední kola o rozměru 19" s pneumatikami 225/45 roztáčí 210koňový turbomotor prostřednictvím šestistupňové dvouspojky DSG. Lepší trakční schopnosti mu propůjčuje elektronická náhražka samosvoru XDS.

Efektně vypadá i interiér, jenž kombinuje lehký retrostyl s moderním infotainmentovým systémem, obsluhovaným prostřednictvím 7,7" Amoled displeje. Volkswagen zatím odmítá spekulovat o možné budoucnosti tohoto auta, uvedení obdobné verze do prodeje by ale nemuselo být až tak nereálné.

 

 

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: