Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Porsche 911 Targa: retro s elektrickou střechou

Představení

17.01.2014

Porsche si vzpomnělo na dobu, kdy model 911 Targa byl skutečně vůz s odnímatelným střešním dílem a v nové generaci 991 se k tomuto řešení vrátilo.

Autor:RedakceFoto:Autohit

Že Porsche chystá návrat skutečného modelu 911 Targa už jsme vás díky uniklým patentovým nákresům informovali před více než měsícem a nyní byl na detroitském autosalonu skutečně tento vůz představen.

V souladu s původní verzí Targa má opět vůz odmímatelný střešní panel, na rozdíl od předešlých tří generací, kdy jej nahradilo velké střešní okno a nechybí ani masivní střešní oblouk ve stříbrném provedení, jenž nahrazuje i zadní "C" sloupky karoserie.

Něco se ale přece jen oproti šedesátým létům změnilo - střešní panel je ovládaný elektricky a jak můžete vidět ve videích na konci článku, je kvůli tomu uváděna do pohybu i celá zadní prosklená část střechy, což je možná trošku moc komplikované, ale každopádně relativně rychlé - celý proces trvá 19 sekund, což by mohlo stačit na obsluhu při stání na semaforech, při jízdě totiž sklápění provádět nelze.

Porsche 911 Targa

Porsche 911 Targa

Možná vás překvapí, že je Targa dokonce ještě o 40 kg těžší, než kabriolet, akže víceméně postrádá smysl, navíc se to (malinko) projevuje i na dynamických schopnostech. Porsche 911 Targa se vyrábí pouze s pohonem všech kol, verze 911 Targa 4 bude poháněna šestiválcovým boxerem 3,4 l o výkonu 350 koní/257 kW, výkonnější 911 Targa 4S dostane 3,8litrový motor se 400 koňmi (294 kW).

Základní verze se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou PDK a paketem Sport Chrono zrychlí z 0-100 km/h za 4,8 sekundy a rozjede se  na rychlost 282 km/h. Targa 4S totéž zvládne za 4,4 s jede až 296 km/h. 

Porsche neztrácí čas a prodej Targy začne už letos v květnu, v Německu začíná na 109.338 euro včetně daně, tedy téměř přesně tři miliony korun, Targa 4S přijde nejméně na 124.094 eur, tedy 3,4 milionu korun.

KxpYWlfGLso

6H7xSw7bEms

 

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: