Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi Allroad Shooting Brake: tohle je nové Audi TT

Koncept

13.01.2014

Audi představí na detroitském autosalonu studii Alload Shooting Brake, je to ale jen kamufláž. Ve skutečnosti nám tahle studie ukazuje, jaký design bude mít třetí generace kupé Audi TT.

Autor:RedakceFoto:Autohit

Audi nám letos představí třetí generaci kompaktního kupé TT a už asi rok slibuje, jak bude mít tento vůz agresivní a sportovní design. Do jaké míry tomu tak skutečně bude, naznačuje studie Allroad Shooting Brake, které bude mít tento týden premiéru na autosalonu v Detroitu.

Abychom vás zase úplně nevyděsili - Audi určitě nemá v úmyslu změnit efektně stylizované kupé v klasický třídveřový hatchback, jaký je na fotkách. Vlastně si jsme jistí, že ani nemá v úmyslu auto na bázi této studie vyrábět, od toho má přece v nabídce A3 Sportback...

Co bychom ale měli brát vážně, je designérské řešení přídě této studie s ostře řezanými tvary LED světlometů, masky chladiče i předního nárazníku, které se vyhýbají jakémukoli oblému tvaru, jak je to jen možné. Současně se zdá být velmi pravděpodobné, že bude zachována i kapota a blatníky, tedy vše po přední dveře auta. Že jste čekali víc? My také, ale počkejme s konečným názorem, až TT opravdu uvidíme.

Audi dalo studii Allroad Shooting Brake do vínku hybridní systém pohonu se dvěma elektromotory a přeplňovaným benzinovým motorem 2.0 TSI o společném výkonu 408 k (300 kW) a točivém momentu 650 Nm, přičemž čtyřválec sám o sobě poskytuje 292 koní (215 kW) a 380 Nm. Hatchback nebo chcete-li shooting Brake by měl zrychlit z nuly na stovku za 4,6 s a jeho maximální rychlost je omezena na 250 km/h. To vše - a teď se posaďte - při kombinované spotřebě 1,9 l na 100 km!

Rozměry studie jsou 4,2 x 1,85 x 1,41 mm s rozvorem 2,51 m a je velmi pravděpodobné, že tyto míry dostane i kupé TT, plus mínus nějaký ten centimetr. Karoserie konceptu i její skelet by měly v hojné míře využívat karbonu, uhlíkovým kompozitem vyztužených plastů a hliníku a a světlomety jsou pochopitelně LED Matrix, které se teď Audi pokouší v USA zpropagovat a zlegalizovat, momentálně je totiž jejích řešení v rozporu z tamními zákony. Interiér s displejem namísto přístrojového panelu už nám byl před pár dny představen na výstavě CES, takže v tomto ohledu se už žádné překvapení nekoná.

 

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: