Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Hyundai i20 WRC je připraven na Rallye Monte Carlo

Sport

11.01.2014

Šance na zdramatizování nadcházející sezony WRC přichází z Koreje. Do vrcholné rallyeové soutěže se po jedenáctileté přestávce vrací Hyundai, tentokrát se speciálem i20 WRC.

Autor:RedakceFoto:Autohit

Před pár hodinami jsme vám ukázali nový vzhled favorita letošního WRC ročníku Polo R WRC, nyní pro vás máme snímky a informace o jeho (doufejme) vážném soupeři - toto je Hyundai i20 WRC. 

Korejci vyvíjeli vůz i20 WRC přibližně rok, v první fázi doma a následně od prosince 2012 v novém motorsportovém centru v německém Alzenau nedaleko Frankfurtu, které už mělo na starosti finální šestiměsíční testování. A toto je výsledek - vůz i20 WRC, k jehož sponzoringu se povedlo zlákat petrochemický koncern Shell, proto se stáj oficiálně jmenuje Hyundai Shell World Rally Team.

Hyundai sice o autě neuvádí žádné bližší informace, ale je jisté, že v souladu s pravidly pohání všechna čtyři kola benzinový motor 1.6 Turbo, naladěný na výkon něco přes 300 koní. 

Do celého seriálu Hyundai nasadí dvě auta, s číslem 7 pojede Thierry Neuville, jenž vloni dokázal občas pozlobit i šampiona Ogiera, se spolujezdcem Nicolasem Gilsoulem, osmičku bude mít Dani Sordo s kopilotem Marcem Martím. Jak moc Hyundai zamíchá pořadím, se můžeme jen domnívat, ale vzhledem k poměrně nudnému průběhu loňské sezony bude určitě každý přírůstek ve startovním poli pozitivní.

Předešlé účinkování Hyundaie ve WRC s modelem Accent v letech 2000-2003 nebylo vůbec úspěšné, přetahoval se o pozice na chvostu společně s Octavií WRC.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: