Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ford Fiesta RS by mohl mít až 235 koní

News

07.01.2014

Ford prý stále počítá se stavbou extrémní sportovní verze Fiesta RS. Měla by být odlehčená a s přeplňovaným motorem 1,6 l , vyladěným na 235 koní.

Autor:RedakceFoto:

Není to zase tak dávno doba, kdy to vypadalo, že Ford vůbec sportovní verzi modelu Fiesta vyrábět nebude. Nakonec to ale dobře dopadlo a po silnicích se prohání 182koňová Fiesta ST, vybavená přeplňovanou šestnáctistovkou EcoBoost.

A je to právě Fiesta, s níž Ford soutěží ve WRC, proto není nic divného na tom, že chce americká značka vymáčknout z fiesty maximum a zdroje zevnitř automobilky hovoří o tom, že je v produktovém plánu také Fiesta RS.

WRC speciálem inspirovaná Fiesta RS by měla být vybavena také oturbeným benzinovým motorem 1.6 EcoBoost, v tomto případě by však byl naladěn na výkon 235 koní (173 kW). Dostane agresivnější bodykit, vytažené blatníky, velká kola, účinnější brzdy, sportovnější podvozek a diferenciál se zvýšenou svorností. Díky použití lehkých materiálů a částečnému odstrojení interiéru dojde i ke snížení hmotnosti.

Tohle vše by z Fiesty RS udělalo bezkonkurenční silniční raketu, jejímž úkolem by bylo také na konci životního cyklu modelu Fiesta povzbudit zájem kupujících o toto supermini. Má to však malý háček. Přestože Fiesta RS v produktovém plánu Fordu je, stejně jako větší Focus RS, o výrobě zatím definitivně nebylo rozhodnuto.

Ford již dříve prohlašoval, že vyrobí pouze jedno RS a z finančních důvodů je pochopitelně zajímavější Focus RS. A to i přesto, že jeho motorsportové aktivity nejsou tak významné jako v případě Fiesty. Automobilky ovšem své plány mění docela často a naděje, jak známo, umírá poslední.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: