Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Corvette Stingray představuje vyspělou telemetrii

News

05.01.2014

Majitelé sportovního vozu Corvette Stingray budou moci dopodrobna analyzovat své projížďky na okruzích díky hi-tech telemetrii Performance Data Center.

Autor:RedakceFoto:

Nová generace modelu Corvette Stingray má opravdu už dost daleko do klasických amerických musclecar, místo hrubé síly a umění jezdit rychle pouze rovně spoléhá na tu nejmodernější techniku, ba co víc, vypadá to, že v řadě ohledů dokonce udává směr.

Teď máme na mysli systém Performance Data Center, který nyní General Motors poprvé představuje na výstavě elektroniky CES v Las Vegas. Jedná se o hodně pokročilou telemetrii, zaznamenávající všechny zásadní informace o jízdě a zobrazující je srozumitelným způsobem pomocí uživatelsky přítulného grafického rozhraní.

Na vývoji GM spolupracovalo s Cosworthem a od ostatních v současnosti dostupných systémů se liší zejména tím, že spolupracuje s digitální HD kamerou, takže řidič přesně vidí, k přesně jakému místu se informace o intenzitě sešlápnutí pedálů, úhlu natočení volantu a dalších informací vztahují a jaký vliv to mělo třeba na příčné zrychlení nebo rychlost výjezdu ze zatáčky. Navíc si lze celou jízdu se všemi potřebnými informace přehrát a jednotlivá kola navzájem porovnat.

Navíc lze vybrat z různých režimů (Track, Sport, Touring, Performance), jak podrobná data budou zaznamenána. Ta se nahrávají na SD kartu, umístěnou v přihrádce před spolujezdcem nebo rovnou do počítače a následně mohou být sdílena a analyzována. Honba za destinkami sekundy a pilováním ideální stopy a jezdeckých schopností tak může začít!

Paráda, co říkáte? Tento systém bude k dispozici za příplatek u Corvette Stingray modelového roku 2015, cena však zatím není známa. Jisté ovšem je, že to za ty peníze určitě stát bude. :-)

2P0MT5H8RCs

U-Y97QLDfKs

...mimochodem telemetrii lze použít opravdu ke všemu možnému, podívejte se třeba, jak Honda jejím prostřednictvím po letech zrekonstruovala rekordní kolo Ayrtona Senny na Suzuce při GP Japonska 1989. Naprosto parádní záležitost.

oeO2q8FzcnM

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: