Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Infiniti Q50 Eau Rouge: inspirováno formulí 1

News

03.01.2014

Infiniti je už několik let sponzorem nejúspěšnějšího týmu F1 poslední doby a teď na oslavu tohoto partnerství vznikla studie Q50 Eau Rouge, inspirovaná právě formulí 1.

Autor:RedakceFoto:

Infiniti už několik let sponzoruje efjedničkovou stáj Red Bull Racing, která dominuje posledním čtyřem ročníkům F1 a z tohoto partnerství dostává opravdu maximum. Šampion Sebastien Vettel se stal tváří Infiniti, vznikla speciální edice SUV FX a nejnovějším počinem, jenž bude mít premiéru za pár dní na autosalonu v Detroitu, bude studie Q50 Eau Rouge, které měla vzniknout ve spoupráci s inženýry Red Bullu.

Infiniti nyní uvolnilo první fotografie studie Q50 Eau Rouge a prozradilo pár základních informací, na kompletní odhalení si ale budeme muset ještě chvíli počkat. Kde se vzalo označení studie, je zcela jasné, Eau Rouge je slavná zatáčka na okruhu ve Spa. A jak dopadla ta inspirace monoposty F1, aplikovaná na sedan Q50, atakující vyšší střední třídu?

Z toho, co zatím víme, jde hlavně o masivní použití lehkého uhlíkového kompozitu. Karbon nahradil celou střechu a dále byl použitý na zpětných zrcátkách a spodním bodykitu, zahrnujícím přední spoiler, nástavce prahů, zadní spoiler a přestože to zatím není vidět, určitě i zadní difuzor.

Současně byly blatníky karoserie decentně rozšířeny a díky použití sportovního podvozku se snížila výška karoserie. Vůz stojí na jedenadvacetipalcových lehkých kovaných kolech a dostal velké brzdy a sportovní výfuk s vyústěním po obou stranách zadního nárazníku.

Zda došlo i na úpravy motoru, není zatím známo, jasněji bude 14. ledna, kdy bude studie v Detroitu oficiálně představena.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: