Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ferrari v Le Mans: Alonso a Rossi v jednom autě?

News

28.12.2013

Ferrari se téměř jistě vrátí do Le Mans. Ba co víc, závodní speciál kategorie LMP1 by mělo řídit hvězdné duo v podobě Fernanda Alonsa z F1 a Valentina Rossiho z Moto GP!

Autor:RedakceFoto:

08b0ee91a20ecf11cc052bced3e4049b.jpg

Už nějaký čas se hovoří o tom, že se Ferrari chce s továrním týmem vrátit do vytrvalostních závodů Le Mans. Důvodem je fakt, že pro tuto sérii může použít stejný motor, jenž Scuderia Ferrari vyvinula pro nadcházející ročník formule 1 a jenž v současnosti testuje v karoserii supersportovního modelu LaFerrari.

Pak už jen stačí využít šasi od některého z externích dodavatelů a LMP1 speciál je hotov, není ovšem vyloučena ani varianta že Ferrari postaví kompletní auto. Příprava na Le Mans není záležitostí pár měsíců, nelze tedy očekávat, že by Ferrari stihlo ročník 2014, ale rok 2015 už vypadá docela reálně, objevují se však i infomace, že k tomu dojde až v roce 2016.

Ba co víc, objevily se informace, že Ferrari chce postavit pro Le Mans nejen auto s vítěznými ambicemi, ale také hvězdný tým. Měl by se v něm objevit jak šampion F1 a současná týmová jednička Fernando Alonso, tak fenomén motocyklových závodů Moto GP Valentino Rosi, jenž už vícekrát prokázal, že mu jde nejen ježdění v jedné stopě.

Určitě můžeme počítat s tím, že se do týmu přidí i testovacím jezdec Ferrari Marc Gené, jenž s Peugeotem vyhrál Le Mans v roce 2009 s Peugeotem. Pokud se přidá i nejnovější přírůstek do formulové stáje Ferrari v podobě Kimiho Räikkönena, jednu hvězdnou posádku bychom pohromadě měli.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: