Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

AR Giulietta GTA dostane motor z modelu 4C

News

26.10.2013

Alfa Romeo pracuje na ostřejší verzi svého kompaktu Giulietta s označením GTA. Ta by měla dostat přeplňovaný čtyřválec 1750 TBi z modelu 4C, oproti kterému dostane ještě pár koní navíc.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Italská obroda začíná. Skomírající italský automobilový průmysl možná čekají lepší časy. Po úspěšném nastartování prodejů u Maserati se něco podobného očekává i u Alfy Romeo. Po dlouho očekáváném kompaktním a velmi lehkém sporťáku s pohonem zadních kol přitvrdí italská automobilka také u svých již prodávaných modelů. Alfa totiž hodlá oprášit označení GTA, které používala u svých nejvýkonějších aut. Prvnímu vozu, kterému se této cti dostane, bude hatchback Giulietta.

Tento vůz spadající do segmentu C, tzv. Golf-klasse, zatím nesplňuje očekávání, které od něj Alfa i mateřský Fiat měl. Za vše může především sebevědomě nstavená cena a image, kterou Alfa Romeo v posledních letech má. Příchod lepších časů by nicméně mohl nastartovat ostrý hatchback Giulietta GTA, která by dostala motor z modelu 4C.

Ten pohání známý přeplňovaný čtyřválec 1750 TBi, který v případě Alfy 4C disponuje výkonem 177 kW, tedy 240 koní. Giulietta by nicméně mohla dostat ještě silnější verzi, díky čemuž by se výrazně vzdálila například takovému Volkswagenu Golf GTI Performace s motorem 2.0 TSI o výkonu 169 kW/230 koní.

Kromě ostré Giulietty se dočkáme tako inovované Alfy 4C, která se vlastně ještě ani nezačala prodávat. Pro rok 2014 se totiž chystají jisté změny, které by mohli z hmotnosti vozu (895 kg) ještě nějaký ten kilogram ubrat.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: