Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Menší Tesla Model E přijde na trh v roce 2015

News

24.10.2013

Výrobce elektromobilů Tesla si mne ruce. Na rozdíl od konkurenčního Fiskeru Karma je Model S prodejní šlágr. Za dva roky představí automobilka také menší vůz s názvem Model E.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Dnešní automobilový svět je nevyzpytatelný. Krize ve většině evropských zemí postihuje především mainstreamové automobilky, zatímco prémioví výrobci z Německa se trumfují, kdo prodal více nových aut. Podobně situace je i na trhu s elektromobily. Takový Fisker vyrábějící extravagantní Karmu již rok nevyrobil ani jediný vůz, konkurenční Tesla se svým Modelem S září. Například minulý měsíc se tento elektromobil stal nejprodávanějších autem v Norsku. To na vůz s celkem zanedbatelný dojezdem a astronomickou cenovkou velmi, velmi slušný výsledek.

Úspěch velkého sedanu Model S nedává Tesle spát, proto již v roce 2015 představí tato společnost menší elektromobil s názvem Model E. Opět se bude jednat o sedan, toto řešení je totiž velmi populární ve Spojených státech, kde se prodá většina těchto vozů. Tesla Model E se bude v lecčems rovnat základnímu provedení Modelu S. Dojezd na plně nabité akumulátoru bude zhruba 320 kilometrů. Vzhled Modelu E bude vycházet ze svého většího bratra, opět se tak můžeme těšit na atraktivní tvary. Základní cena Modelu E by se mohla pohybovat okolo 35 000 eur (cca 900 000 Kč). Evropané si budou muset zhruba dalších 20 000 eur (přes 500 000 Kč) připlatit, to kvůli daním, clu, převozu a homologaci.

Kromě dalšího sedanu představí Tesla také menší SUV, které by mělo soupeřit s BMW X3 nebo Audi Q5

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: