Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nové luxusní Hyundai Genesis se ukazuje na prvních snímcích

News

24.10.2013

Hyundai se nehodlá spokojit jen s pozici dravého výrobce dostupných automobilů. Model Genesis bude určen primárně pro severoamerický trh, nicméně prodej v Evropě není vyloučen.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Korejské autotomobilky Hyundai a Kia by mohly sloužit jako příklad o úspěšném růstu. Ještě před nějakými 10 lety byly vozy jihokorejských automobilek často terčem vtipů, nicméně pokrok za posledních 5 let zaskočil i renomované světové výrobce automobilů. Dokonce i v jinak konzervativní a patriotské Evropě se korejským automobilkám daří, mnohdy na úkor japonských konkurentů, kteří berou zdejší trhy jako druhořadé. Kromě úspěšných modelů i30 nebo ix35, jejichž výroba probíhá v továrně v českých Nošovicích, má Hyundai ve své nabídce také luxusnější modely, jako jsou například SUV Santa Fe nebo sedan Genesis.

Ten patří mezi oblíbence především v Severní Americe, kde jsou na podobné vozy žádané. Nová generace sadanu Genesis se oficiálně představí až v lednu v rámci autosalonu v Detroitu, první náznaky nicméně přinesla automobilka už nyní. Vzhled vozu navazuje na filozofii fluidního designu, díky kterému se Hyundai zbavilo některých prvků typických pro asijské vozy. Sériový vůz bude vybaven hned několika bezpečnostními systémy, jako například bezpečnostními pásy, které se v případě nehody přitáhnou a omezí tak zpětný ráz těla cestujícího.

Co by mohlo v Evropě zaujmout, je nový systém pohonu všech kol HTRAC, který rozděluje točivý moment mezi nápravami v záležitosti na podmínkách na silnici. Vůz bude nabízet se dvěma zážehovými motory. Základní jednotkou bude šestiválec o objemu 3,8 litru, který nabídne vyýkon přes 242 kW/330 koní. Vrcholem se pak stane pětilitrový osmiválec s výkonem okolo 316 kW/430 koní. Standardně bude k dispozici osmistupňový automat. Později by se mělo dostat také na vznětový motor, který by mohl zaumout především nás, Evropany.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: