Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: Rolls-Royce Wraith vs. Porsche Panamera na 1/4 míli

News

24.10.2013

Sprinty patří mezi oblíbené a divácky velmi vděčné disciplíny. Tentokrát se na start postavila velmi zajímavá dvojice ve složení Rolls-Royce Wraith a Porsche Panamera. Kdo v tomto souboji cvalíků nakonec zvítězil?

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Rolls-Royce byl v minulosti pověstný tím, že velkou část technických a dynamických paramaterů svých vozů prakticky nezveřejňoval. Ostatně ani nebyl důvod, vozy této britské značky si zakládaly především na komfortu a dávce poskytnutého luxusu. Dnešní doba je nicméně jiná, výkon, zrychlení nebo maximální rychlost jsou skvělým marketingovým nástrojem. A navíc majitel značky Rolls-Royce, BMW Group, si na dynamiku potrpí. To se ostatně ukázalo i u nejnovějšího výrobku tradiční britské značky kupé Wraith.

Dvoudveřový elegán vychází technicky z limuzíny Ghost, pod kapotou se tedy nachází dvakrát přeplňovaný dvanáctiválec o objemu 6,6 litru, který ovšem v případě Wraithu produkuje výkon 465 kW/632 koní a točivý moment 799 N.m. Jedná se tak o nejsilnější a nejrychlejší sériový Rolls-Royce všech dob. Zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou 4,6 sekundy, což na cvalíka o hmotnosti přes 2,4 tuny není vůbec špatné.

O dynamických schopnostech Wraithu se nyní můžete přesvědčit na přiloženém videu, kde si to luxusní kupé rozdalo s Porsche Panamera, které je o nějakých 550 kilogramů lehčí.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: