Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Honda S660 aneb sporťák pro panenky

News

23.10.2013

Honda představí na nadcházejícím autosalonu v Tokiu nový koncept s názvem S660. Jedná se o tzv. kei car, tedy velmi malý a především lehký vůz pro zábavu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Japonci mají rádi malé věci, proto je v zemi vycházejícího slunce tak oblíbená kategorie tzv. kei cars. Do té spadají velmi malé a lehké automobily, které mnohdy slouží i k přepravě více než dvou osob. Japonci tato auta milují a mnohdy si je upravují k obrazu svému. Na nadcházejícím autosalonu v Tokiu představí Honda koncept s názvem S660. Jedná se o velmi kompaktní dvousedadlový roadster, který velmi vzdáleně připomíná v Česku již neprodávaný Renault Wind.

Díky rozměrům je Honda S660 velmi lehká, hmotnost konceptu je odhadována na 900 kilogramů. Taková Alfa Romeo 4C váží zhruba stejně, na její výrobu je nicméně potřeba velká dávka komponent z uhlíkových vláken. Zatím to vypadá, že sériový model vycházející z Hondy S660 bude v prodeji pouze v Japonsku. K jeho pohonu bude sloužit malý přeplňovaný tříválec o objemu 0,66 litru, který by měl dávat výkon až 48 kW/65 koní. O přenos výkonu na kola se postará převodovka CVT se sedmi předvolenými stupni.

Pokud se vám ale podobný koncept líbí, máme pro vás možná dobrou zprávu. Spekuluje se, že Honda S660 by se mohla podívat i do Evropy. Místo malého tříválce by vůz dostal větší jednotku o objemu 1,0 litru, který by dávala výkon až 74 kW/100 koní, což vzhledem k hmotnosti není vůbec špatná hodnota.

Sériové provedení se v Japonsku dostane do prodeje v roce 2015. O něco později bychom se mohli dočkat i my.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: