Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Mercedes třídy S je hit. Automobilka eviduje přes 30 tisíc objednávek

News

22.10.2013

Nově představená třída S od Mercedesu se evidentně trefila do vkusu zákazníků. Automobilka totiž eviduje přes 30 tisíc objednávek tohoto pravděpodobně nejlepšího reprezentanta prémiového luxusu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ačkoliv jsou luxusní limuzíny výhradně okrajovou záležitostí, mezi německými prémiovými výrobci jsou tyto vozy především otázkou prestiže. Již od začátku prodejů drží ve své pomyslné ruce žezlo Mercedes-Benz třídy S, který platí za etalon ve své třídě. Konkurence je nicméně velmi tvrdá a takové Audi nebo BMW mají také co nabídnout. Minulá generace s označením W221 se tento rok odebrala po 8 letech do zaslouženého důchodu a na její místo nastoupila revoluční generace s označením W222, která má přepsat pravidla v tomto segmentu. Mercedes totiž ohlásil útok nejen na svou třídu, ale také na kategorii opravdu luxusních limuzín od značek Bentley a Rolls-Royce.

V interiéru vozu tak najdeme celé zástupci elektronických pomocníků, kteří se starají o pohodlí posádky. Největším trhem pro třídu S je prozatím domovské Německo, hodně si ale Mercedes slibuje také od Spojených států. Aby vůz uspokojil potřeby všech, nabízí automobilka kromě relativně úsporného turbodieselu také osmiválce ve verzích S 500 a především S 63 AMG. Poslední zmiňovaný model je navíc možné nově objednat s pohonem všech kol 4Matic. Brzy se představí také nekompromisní S 65 AMG s dvakrát přeplňovaným dvanáctiválcem a výkonem daleko za hranicí 600 koní.

Kromě čtyřdveřové limuzíny se již brzy ukáže také nové S Coupé, na který naváže také velký kabriolet. Naprostým vrcholem se pak stane verze Pullman s ultradlouhým rozvorem, který by měl dosáhnout až 5,5 metru.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: