Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mazda představí novou trojku na CNG

News

22.10.2013

Alternativní pohony a paliva jsou v dnešní době aktuálnější než kdy jindy. Kromě hybridů a elektromobilů tu je i levnější varianta v podobě modelů spalujících stlačený zemní plyn, tzv. CNG. Se svou troškou do mlýna nyní přichází i Mazda.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Japonská automobilka Mazda a její technologie Skyactiv se úspěšně etablovaly, a například na evropském trhu patří této značce místo mezi automobilkami s největším nárůstem prodejů. O ty se prozatím starají především SUC s názvem CX-5 a nová generace Mazdy 6. Do bojů o zákazníka se nicméně zapojí i Mazda 3, které bude patřit titul nejprodávanějšího modelu značky. V nabídce modelové řady 3 najdeme kromě atmosférických zážehových motorů také vznětovou jednotku, která by se měla pyšnit velmi nízkou spotřebou.

Kromě motorů na klasická paliva, tedy na benzin a naftu, ukáže Mazda také verzi spalující CNG. Na našich silnicích stále převládají vozy na LPG, nicméně stlačený zemní plyn nabízí ještě nižší náklady na provoz a také nižší emise. Mazda zatím nezmiňuje konkrétnější informace o modelu 3 CNG, nicméně spotřeba této verze má oproti konvenčnímu modelu klesnout až o 20 %.

A ačkoliv můžeme plnicí stanice CNG v Česku počítat na desítky, tempo jejich růstu se má v budoucnu významně zrychlit. A to nejen u nás, ale i v celé Evropě. Na stlačený zemní plyn sází například koncern Volkswagen AG, který hodlá v následujících letech představit hned celou plejádu modelů na toto prozatím alternativní palivo.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: