Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Vlajková loď Infiniti může využít platformu Mercedesu

News

21.10.2013

Spolupráce německé automobilky Mercedes-Benz a japonské značky Infiniti se v budoucnu velmi pravděpodobně prohloubí. Kromě sdílení motorů se dostane také na společné platformy. Chystaná vlajková loď tak dostane základ od trojcípé hvězdy.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Pomůžu ti, když pomůžeš ty mně. Tak nějak dnes funguje automobilový průmysl. Pro výrobce je spolupráce s ostatními automobilkami výnosná, náklady na vývoj a výrobu se díky tomu značně sníží. O tom ví své i Mercedes, který v současné době spolupracuje s aliancí Renault-Nissan. Zatímco francouzská automobilka dodává Mercedesu motor 1.5 dCi, ke kterému se později přidá i silnější 1.6 dCi, německá strana na oplátku poskytuje svůj vznětový čtyřválec o objemu 2,1 litru, který uvidíme v novém modelu střední třídy s názvem Q50.

Kromě motorů si Infiniti od Mercedesu v budoucnu velmi pravděpodobně vypůjčí také platformu s pohonem zadních kol. Japonská automobilka totiž plánuje novou vlajkovou loď, která bude vycházet z konceptu Essence, nicméně sériový model dostane oproti studii dva páry dveří. Obě společnosti zatím nic nepotvrdily, nicméně pokud vše klapne, nového luxusního Infiniti bychom se mohli dočkat již v roce 2017. Podle výkonného ředitele Nissanu Andyho Palmera má ale Infiniti v rukávu čistě stylový vůz, který by zvýšil její image. Možná se tak dostane na řadu také supersport vycházející ze studie Emerg-E.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: