Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Novinky u Škody: Octavia RS Challenge a GreenLine

News

21.10.2013

Podzim je u Škody především ve znamení uvedení nového Rapidu Spaceback a modernizovaného Yetiho na český trh. Kromě těchto dvou modelů si domácí automobilka přichystala i další novinky v podobě Octavie RS Challenge nebo úsporné verze GreenLine.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Tento rok je pro Škodu velmi důležitý. Mladoboleslavská automobilka totiž ještě nikdy ve své bohaté historii nepředstavila tolik novinek, jako nyní. Tou první a nejvýznamnější byla třetí generace nejprodávanějšího modelu Octavia, kterou si můžete pořídit i ve verzích RS nebo GeenLine. Speciálně pro nejsilnější Octavii všech do je připraven nový paket s přídomkem Challenge, který zahrnuje například černě lakovaná zpětná zrcátka a mřížku chladiče, černý střešní nosič (pouze u Combi) nebo osmnáctipalcová kola Gemini. Paket dále obsahuje volbu jízdního profilu Performance Mode Selection, multifunkční volant, kožený volant, řadicí páku nebo madlo ruční brzdy. Zajímavostí jsou digitální stopky na barevném displeji Maxi DOT. Cena tohoto paketu je 13 200 Kč.

Na opačné straně nabídky modelové řady Octavia pak stojí verze GreenLine s motorem 1.6 TDI o výkonu 81 kW/110 koní. Vůz vyniká kombinovanou spotřebou 3,3 litru na 100 km, což představuje 87 gramů CO2 na ujetý kilometr. Provedení GreenLine se dočkaly také Rapid a Rapid Spaceback. V jejich případě se o pohon stará motor 1.6 TDI s výkonem 66 kW/90 koní a kombinovanou spotřebou 3,8 litru na 100 km. Úsporné verze dostaly například systém Start/Stop, rekuperaci brzdné energie nebo pneumatiky s nízkým valivým odporem. Lehkou modernizací pak prošel samotný Rapid, který dostal elektromechanický posilovač řízený C-EPS. Drobných změn se pak dočkal i interiér.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: