Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Foto interiéru nové třídy C a V od Mercedesu!

News

21.10.2013

DOPLNĚNO O FOTKY INTERIÉRU: Do odhalení nové třídy C od Mercedesu zbývají pouze měsíce. Nejprodávanější model stuttgartské automobilky bude nabízen kromě verzí sedan a kombi také jako liftback soupeřící s Audi A5 Sportback nebo kabriolet. Ten však ještě nedostal definitivní zelenou. Na internet se dostaly také fotky interiéru nového Céčka a také třídy V, nového MPV v nabídce!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V současné době vládne segmentu prémiových automobilů mnichovská automobilka BMW. Nicméně Mercedes-Benz, který byl ještě před několika lety neohroženým králem, se nehodlá s druhým nebo třetím místem smířit. Prodeje výrobce ze Stuttgartu momentálně živí především třída A a od ní odvozený sedan CLA, nicméně v příštím roce se očekává, že tahounem bude nová třída C s označením W205. Premiéra tohoto nejprodávanějšího modelu Mercedesu proběhne v lednu v rámci autosalonu v Detroitu. Kromě klasického sedanu nebo kombi se v budoucnu dočkáme také dalších karosářských verzí.

Jednou z nich má být i liftback, tedy pětidveřový vůz se splývající zádí. Mercedes-Benz by pro tento model mohl oživit název SportCoupé. Novinka by se postavila především Audi A5 Sportback, částečně ale také BMW 3 GT nebo plánované řadě 4 Gran Coupé. Mercedes SportCoupé velmi pravděpodobně dostane platformu s prodlouženým rozvorem, která je vyvíjena především pro potřeby čínského trhu.

Kromě liftbacku se uvažuje o výrobě kabrioletu. Zatím není jasné, zda se vůz se skládací střechou dostane do sériové výroby, panují zde totiž obavy ze vzájemné kanibalizace s modelem E Cabrio, který technicky vychází ze současného Céčka. Nicméně Mercedes-Benz podobný model potřebuje, na trh se totiž příští rok dostane BMW řady 4 Cabrio, které si hodlá ukousnout z prodejů největší krajíc.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: