Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nové MINI bude také plug-in hybrid

News

20.10.2013

Představení třetí generace novodobého MINI je již za dveřmi. Kromě nové platformy nebo tříválcových motorů se dočkáme také plug-in hybridní verze.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Když BMW Group převzalo v 90. letech skomírající značku Mini, asi nikdo nečekal, že o nějakých 15 let později se z této britské automobilky stane výrobce chrlící přes čtvrt milionu automobilů. Němci to prostě s britskými značkami umějí. Kromě MINI pod křídly BMW výrazně ožila také ostrovní ikona Rolls-Royce, daří se také konkurenčnímu Bentley, který patří pod největšího evropského výrobce automobilů Volkswagen AG. Pojďme se ale vrátit k MINI. Tato automobilka by mohla posloužit jako modelový příklad skvěle zvládnutého marketingu. Jak jinak si vysvětlit, že zákazníci prodejcům doslova cpali peníze, aby si mohli koupit relativně malý, nepohodlný, nepraktický a především celkem drahý vůz. Samozřejmě to s MINI nemyslíme ve zlém, naopak. Ve svém segmentu se jedná o nejlepší volbu, kromě samotného vozu doprovází značku také stylová omáčka, která se podepsala nad pověstí celé automobilky. MINI totiž není jen vůz, MINI je životní styl.

Již během několika týdnů se představí v pořadí třetí generace novodobého MINI, která bude svým způsobem převratná. Dostane totiž novou platformu UKL1 s pohonem předních kol, kterou si přisvojí také nejmenší BMW. Vůbec poprvé se u MINI objeví také nové tříválcové zážehové a vznětové motory TwinPower Turbo o objemu 1,5 litru. Tříválec z této rodiny najdeme také pod kapotou hybridního kupé BMW i8. Další novinkou v nabídce britského výrobce automobilů bude také plug-in hybridní model kombinují klasický spalovací motor a elektromotor. Díky možností dobití akumulátorů ze zásuvky bude MINI schopno ujet čistě na elektřinu až několik desítek kilometrů. Hlavní výhodou tohoto řešení je velmi nízká papírová spotřeba a emise, které se budou pohybovat o cca 30 % níže než v případě klasických verzí. Kromě plug-in hybridu je v plánu také čistě elektrická verze, která by se mohla inspirovat u spřízněného BMW i3.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: