Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Subaru Tribeca se pomalu loučí s výrobou

News

20.10.2013

Crossover Subaru Tribeca měl nejlepší předpoklady k tomu stát se hitem. Bohužel kontroverzní design a absence turbodieselu se podepsala pod hořký konec toho modelu nejen v Evropě, ale i jinde ve světě.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Subaru a crossover, to snad ani nemohlo dopadnout špatně. Model Tribeca přišel na trh v roce 2005 s poněkud kontroverzním designem přední části. Kromě čtyřválců jsme v nabídce mohli najit i šestiválec, který však nebyl zrovna nejúspornější. Tribeca byla vyvíjena především pro americký trh, nicméně i v Evropě si tento vůz měl ukousnout část z rostoucího prodejního koláče větších SUV a crossoverů. Na starém kontinentu nicméně bez dieselu neuspějete, tedy pokud nejste Ferrari, a tak Tribeca moc vavřínů neposbírala. Například z českého trhu se Tribeca stáhla v roce 2011, kdy byla k dostání na individuální objednávku.

Poslední Subaru Tribecy sjedou z výrobní linky ve městě Lafayette ve státě Indiana v lednu příštího roku, poslední objednané vozy dorazí k zákazníkům o měsíc později. Subaru vyrobilo od roku 2005 pouhých 78 000 vozů, což je žalostně málo. Nicméně japonská automobilka flintu do žita rozhodně nehází, v plánu je totiž nepřímý nástupce, který bude k dispozici i v sedmimístné konfiguraci. Doufáme, že u Subaru bude platit, že nejen člověk, ale i automobilka, se chybami učí.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: