Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Fisker získal silného investora z Asie

News

19.10.2013

Americký výrobce elektromobilů Fisker získal asijského majitele. Investiční skupina Pacific Century Group vede syn nejbohatšího Asiata Richard Li.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Finanční problémy automobilky Fisker se táhnou již od minulého roku. Společnost utrpěla celkem vysokou finanční ztrátu díky hurikánu Sandy, který minulý podzim zasáhl východní pobřeží Spojených států a v přístavu v New Jersey zničil několik desítek zcela nových Fiskerů Karma. Do toho se přidaly problémy dvorního dodavatele akumulátorů, kvůli kterým byla výroba nových elektromobilů na několik měsíců pozastavena. Trable společnosti Fisker vyvrcholily masivním propouštěním a odchodem Henrika Fiskera. Automobilka pak přešla pod americké Ministerstvo energetiky, kterému Fisker dlužil stovky milionů dolarů. Nyní se však zdá, že společnost má to nejhorší za sebou.

Novým majitelem Fiskeru se totiž stala investiční skupina Pacific Century Group, kterou vede hongkongský podnikatel Richard Li. Ten je synem nejbohatšího Asiata Li Ka-šinga, jehož jmění je odhadováno na 31 miliard dolarů (cca 583 miliard korun). O budoucnost automobilky by tak mělo být postaráno. O prodejní ceně nejsou bližší detaily, nicméně nejnižší částka, kterou museli případní zájemci nabídnout, bylo okolo 30 milionů dolarů (564 milionů korun). Součástí podmínek prodeje je i zachování vývoje a výroby na americkém území, část zaměstnanců se tak velmi pravděpodobně vrátí zpět do práce. Teď už jde jen o to, aby automobilka, která již rok nevyrobila jediný elektromobil, opět naskočila do rozjetého vlaku.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: